A K T U Á L N Ě :

23.7.2028
Právě teď jsme v plné přípravě na soutěžní ročník 2028/2029.
Postup do nejvyšší korfbalové ligy nám snad kalí jen fakt, že sportovní kanály na tento rok vyškrtly korfbal z TV přenosů a na jeho tradiční místo (neděle 02:30 hod ráno) zařadily "napínavé" třetiligové ruskokuželkářské souboje a 4. ligu v tchoukbalu. Jak řekla ekonomická a sportovní manažerka Mgr. Zuzka Kožíšková: "Naplnit finanční výpadek z prodeje vysílacích práv nebude lehké, a proto se znovu stává aktuálním tématem přestup Ondry Vorlíčka do kazašského Semipalatinsku."
"Ondra prozatím stále trénuje pouze s naší rezervou (o jeho neshodách s trenérem toho bylo napsáno už dost i v bulváru - pozn. redakce) a jeho nadstandardní smlouva je pro klub zátěží," řekla dále paní magistra.

Jako největší opory pro tento rok se podle vyjádření hlavního trenéra Bc. Tomáše Vorlíčka zatím v přípravě jeví Natálka Plicková, Tomáš Kožíšek a Vítek Nový.
Ale ani ostatní nelze opominout. Vždyť po dvouletém dopingovém trestu se vrací Lukáš Kuzma a po mateřských povinnostech Kačenka Kožíšková. Dlouholetou oporou a přirozenou autoritou je rovněž Dominik Čech, který se po několika skromných letech snad rozpomene na svá mladší a herně nepochybně kvalitnější léta. A nesmíme zapomenout ani na dvojčata Hlouškovic. Petr a Petra se první ročník po přestupu z juniorky jevili velmi slibně.
Velká škoda je jen rozhodnutí Ondry Havla ukončit sportovní kariéru a plně se věnovat politické práci v Komunistickém svazu mládeže. Jeho koše a přehled ve hře budou velmi chybět, ale snad se nám podaří tuto mezeru zacelit.
Ani realizační tým nezůstává beze změny. Z pozice dlouholetého kustoda odchází Bc. Petr Kožíšek. Jeho místo zaujme MUDr. Helča Nová, která doposud plnila roli sportovní lékařky.

Generálním partnerem zůstává i pro tuto sezónu informační gigant NOVYSOFT a.s.S přáním úspěchů v nadcházející sezóně se za oddělení pro styk s veřejností loučí David Kuzma.